V době vánočních prázdnin bude naše školka uzavřena od 25. prosince 2023.

V novém roce začíná provoz školky 2. ledna 2024.

Děkujeme.

V úterý 26. září budeme mít na naší zahradě program se živými zvířaty.

Prosíme o informaci, kdyby se vaše dítě nemohlo akce zúčastnit  ze zdravotních důvodů.

Program začne cca v 9 hodin.

Zábavné a vzdělávací programy pro děti - viz. Akce

♦  Školné pro školní rok 2023/2024 je 510,00 Kč. Splatné do 15. daného měsíce.

♦  Od placení školného jsou osvobozeni předškoláci a děti s odkladem školní docházky.

♦  Stravné se platí zpětně do 10. dne v měsíci. Vedoucí školní jídelny částky zasílá do emailů.

♦  Přihlášku ke stravování, o stravovacím kreditu (jednorázová platba) a dalších informacích ohledně stravování

bude informovat vedoucí školní jídelny emailem.

♦  Odhlašování dětí z důvodu nemoci, z rodinných důvodů apod. - do 7.30 na školní mobil 702 073 605, na email hos.dobroviz@seznam.cz.

♦  V případě plánované dovolené během školního roku dítě omluvte předem.

♦  Rodiče předškolních dětí a dětí s odkladem školní docházky mají povinnost vždy děti omlouvat předem a důvod absence zapsat do Omluvného listu.

♦  Číslo účtu mateřské školy: 254 939 480/0300

Variabilní symbol - příjmení a jméno vašeho dítěte

název platby (např. stravné za měsíc.., stravovací kredit či výtvarné pomůcky)

Provozní doba mateřské školy je 6.30 - 16.30.

VÁŽENÍ RODIČE!
Pro klidné převzetí vašeho dítěte při ranním scházení a zařazení do ranních činností vás
žádáme, abyste dítě vodili do osmi hodin. Pozdější příchody ruší děti při řízených činnostech.
Prosím, zvoňte na zvonek své třídy. V šatně převlékněte své dítě. V chodbě přebírá dítě učitel či pověřený zaměstnanec mateřské školy.

V 8 hodin se z bezpečnostních důvodů zavírají vrata ve vjezdu do areálu a zamyká se mateřská škola.
Prostor parkoviště a vchodových dveří je monitorován kamerami.
Při vyzvedávání dětí po obědě jsou zamčené dveře z chodby do šatny a učitel nebo pověřený
zaměstnanec mateřské školy předává děti zákonným zástupcům, kteří čekají v šatně.
Při vyzvedávání dětí po obědě zvoňte na třídu, do které vaše dítě dochází.
Vyzvedávání dětí po obědě je od 12.00 do 12.45.
Ve 13.00 se zamyká vchod do mateřské školy.
Děti se po odpolední svačině vyzvedávají od 14.30 hodin.
Provoz mateřské školy končí v 16.30.

Adaptační týden nových dětí je do deseti hodin. Druhý týden do 12.15 hodin a dále se bude
odpolední pobyt dítěte řešit individuálně dle schopnosti adaptace dítěte na nové prostředí.

Co potřebují dětí ve školce za oblečení:
- Do třídy: tričko, tepláky, legíny nebo kraťasy, holčičky nosí sukně, šatičky.
- Bačkory s pevnou patou nebo sandále. Ne boty typu Crocs.
- Na pobyt venku: podle počasí – tepláky, kraťasy (jiné než do třídy), tričko, mikinu,
bundu, kšiltovku, čepici, sandále, botasky. V zimním období palcové rukavičky.
- V sáčku v šatně musí mít vaše dítě nastálo dostatek náhradního oblečení – spodní prádlo,
punčocháče, ponožky, tepláky, trička.
- Po dobu školního roku gumáky v botníku a pláštěnka v sáčku.
Vše podepište příjmením. Děti si své oblečení i boty nepoznají. Zabráníte tak ztrátě nebo výměně.

Nedávejte dětem řetízky, hodinky, náramky, prstýnky či korálky. Hrozí nebezpečí úrazu i ztráty.

Značky dětí a kmenovou třídu se dozvíte na informativní nástěnce v šatně.

Na začátku školního roku uvítáme od rodičů každého dítěte dar, který by měl obsahovat tyto
položky: Čtyři krabice tahacích kapesníčků, jedno balení papírových kapesníčků, jedno balení vlhčených ubrousků, dvě tekutá mýdla, balení toaletního papíru.

Není nutné, aby si děti nosily své hračky do školky, ale jestliže je vaše dítě fixované na svoji
oblíbenou hračku, může si ji po dohodě s učitelem přinést. V takovém případě však dochází
k situaci, že se hračka ztratí nebo se dlouho hledá po třídách.

Důležité upozornění - sledujte, prosím, naše nástěnky i webové stránky, kde jsou
zveřejňovány veškeré informace o chodu školky, o chystaných akcí atd.
Při akcích pořizujeme fotografie (s vaším písemným souhlasem).
Seznamte se se školním řádem naší školky, který je přístupný v šatně na nástěnce.
Těšíme se na vás.

Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického
onemocnění, včetně alergického onemocnění – rýma, kašel, je umožněn vstup do budovy mateřské
školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí – tuto skutečnost potvrzuje praktický